Přepnout na kosmetologii

Protetika a CEREC

Zachování a léčba závěsného aparátu zubu

Online Objednání
Poslat dotaz

CEREC 3D je revoluční robotický pomocník, kterým je vybavena i naše soukromá klinika. Toužíte po nových korunkách či fasetách, ale obáváte se četných návštěv zubního lékaře a kontaktu s nepříjemnými otiskovacími hmotami? Časté bývají také pochybnosti pacientů, zda laboratoř odhadne přesný odstín materiálu náhrady tak, aby se shodoval s barvou jejich chrupu. Na naší klinice se těchto komplikací obávat nemusíte.

 

CEREC systém vyrobí novou součást chrupu během jediné návštěvy

Pomocí komplexního počítačově řízeného systému stomatologické protetiky vám zhotovíme novou součást vašeho chrupu ve vysoké kvalitě, požadovaném odstínů a z materiálu téměř nerozeznatelného od vašich vlastních zubů. A to vše během jedné návštěvy našeho zubního centra.

CEREC korunky nebo fasety na počkání v nejvyšší kvalitě

Rozhodnete-li se pro estetickou úpravu chrupu na naší soukromé klinice, nebudeme vás zdržovat a zatěžovat aplikací dočasných plomb či korunek. Zákrok provedeme šetrně a s minimálními následky na vaše tělo. Čím méně času totiž stomatologický zásah zabere, tím se také významně snižuje i riziko pooperačních zánětlivých reakcí a rekonvalescenční opatření (například dieta) trvají kratší dobu.

Digitalizace pronikla i do stomatologické praxe

Využijte ji a nechte si na naší klinice vyrobit dokonale padnoucí zubní náhradu v rekordně krátkém čase!

Které zubní součásti vám dokážeme vyrobit?

Kromě korunek nebo ultratenkých faset, které překryjí případné povrchové vady viditelných řezáků, špičáků či třenových zubů, vám dokážeme nahradit staré amalgámové i fotokompozitní výplně stoliček i dalších zubů. Nahradíme ztracený zub či jeho část, nebo vám vyrobíme menší celokeramický můstek.

U nás vám připravíme zubní náhradu za jednu dvouhodinovou návštěvu místo dvou až tří sezení u zubního lékaře. Zbavíme vás nepříjemné fáze snímání otisků, což uvítají zvlášť pacienti se zvýšeným dávicím reflexem. Vaše nová náhrada díky modernímu systému CEREC ideálně přilehne ke zbývajícímu chrupu. Nemusíte se obávat drsných plošek můstků nebo převislých okrajů plomb.

Co vás čeká, rozhodnete-li se pro zubní náhrady vyrobené moderními automatickými systémy

Díky zubnímu robotu CEREC 3D je proces výroby korunek a dalších zubních náhrad velmi komfortní jak pro lékaře, tak i pro pacienta. Postup se skládá jen z několika úkonů, které zabírají minimum času.

 

Výhody pro pacienty

  • Nečekají vás žádná nepohodlná a provizorní řešení mezi jednotlivými návštěvami.
  • Ošetříme vás během jednoho sezení, čímž maximálně ušetříme váš čas.
  • Samotný zákrok je méně invazivní než klasické postupy a rychleji se z něho zotavíte.
  • Keramika je vysoce kvalitní a odolný materiál. Získáte korunky, fasety a další zubní náhrady s dlouhou trvanlivostí.
  • Kvalita náhrad vyrobených počítačově je vyšší, než náhrad z běžných zubních laboratoří.
  • Keramické součásti chrupu jsou barevně stálé. Svůj odstín nemění během času, ani neabsorbují pigmenty z nápojů a potravin.

Dopřejte si nádherný chrup výměnou za něco málo vašeho času!

Zavítejte do našeho soukromého centra, kde vám pomocí automatického systému 3D navrhování a modelace CEREC vaše přání splníme.

Průběh ošetření

Naši lékaři vám podrobně vysvětlí mechanismus fungování robotického systému CEREC. Váš chrup nejprve vyšetříme speciálním rentgenem, zhodnotíme stav vašich dásní a čelistí a odstraníme případné kazy. Pokud si to budete přát, je touto metodou možné nahradit i staré amalgámové výplně.

Celá procedura je počítačově řízená

Nejprve oskenujeme cílové místo zásahu a potom získaná data přeneseme do počítače. Program navrhne model výsledné části zubu nebo většího zubního celku v digitální podobě. Součástí zařízení je fréza, která vysoustruží požadovaný tvar z keramického bločku.

Výsledný výrobek opatříme odolnou glazurou a zubní náhradu vám usadíme na cílové místo. I tento krok je řízený digitálně. Díky přesné práci počítače nová součást zcela ideálně sedí a je dokonale hladká, čímž vám zaručí každodenní uživatelský komfort.

Korunky a fasety vyrábíme z porcelánu špičkové kvality, který se svými vlastnostmi maximálně blíží zubní sklovině. Široké spektrum odstínů keramiky umožňuje vytvářet náhrady prakticky nerozeznatelné od vašich pravých zubů. Materiál je biokompatibilní, a tudíž se nemusíte obávat žádných nežádoucích imunitních reakcí. Alergické reakce na keramiku zatím nebyly zaznamenány.

Šedočerné plomby nebo staré polymerní výplně, které se časem zabarvují, nepřispívají k estetice úsměvu

Změňte to a nechte si nahradit nevyhovující součásti chrupu keramickými výplněmi vyrobenými revoluční metodou CEREC!

Výpočetní technika v zubních laboratořích

CAD (počítačem podporované navrhování) /CAM (počítačem podporovaná výroba) systémy byly vyvinuty z prvních číslicově řízených obráběcích strojů, které vznikaly v 80. letech. Ze strojírenství postupně pronikly i do stomatologie.

Jedná se o robotické systémy, kdy je návrh i samotné provedení výrobku plně řízené počítačem. Stomatologie je využívá přibližně 30 let. Jsou čím dál rozšířenější a jejich cena se snižuje. Zubní náhrady vyrobené digitálními metodami se tak stávají dostupnější stále většímu počtu pacientů.

Historie systému CEREC

CEREC byl vyvinutý v Německu a vyrábí jej společnost SIRONA Dental Systems, jeden ze světových lídrů ve výrobě stomatologických zařízení. CEREC (anglicky Chairside Economical Restorations of Esthetic Ceramic – „zařízení sloužící k šetrnému a estetickému keramickému restaurování“) je revoluční technologický komplex přístrojů, materiálů a programového zabezpečení. Skládá se ze skenovacího zařízení ústní dutiny s 3D kamerou, osobního počítače sloužícího ke zpracování dat a frézovací jednotky pro výrobu stomatologických náhrad.

Ruční práce je často málo efektivní, drahá a mnohdy nepřesná. Fakt, že se digitální systémy stávají běžnou součástí zubních laboratoří, nelze přehlížet. U nás jsme se nové éře stomatologie plně přizpůsobili.

Počítač pracuje s přesností více než desetiny milimetru

Investujte do pohodlí a komfortu a nechte si v naší ordinaci vyrobit nový zub nebo korunku na míru.