Přepnout na kosmetologii

endodoncie

Zachování zubu v dutině ústní.

Online Objednání
Poslat dotaz

Endodontickým ošetřením vám v naší ordinaci pomůžeme odstranit nepříjemné problémy spojené se záněty zubní dřeně. V případě, že zjistíte příznaky zánětu zubu nebo jeho okolí, vám doporučujeme neodkládat prohlídku u zubního lékaře. Postižení se totiž může rozšířit dále do zubní tkáně a vyvolat zánět zubní dřeně neboli pulpitidu.

Právě toto onemocnění je nejčastějším důvodem návštěv pacientů na naší soukromé klinice. Ačkoliv endodontické zákroky bývají málo komfortní a vyznačují se dlouhou dobou ošetřování, v naší ordinaci se ničeho obávat nemusíte. Profesionální přístup našich zubních lékařů a moderní anestetika vás spolehlivě ochrání od bolesti a dalších nepříjemných pocitů.

Endodoncie ― poskytujeme preventivní zákroky a léčíme kritické stavy

I v případě pokročilého stádia zánětu vnitřního prostoru zubní dutiny dokážeme váš zub vyléčit a zachránit. Neinvazivními technologiemi a postupy moderní stomatologie odstraníme poškozené nervy a cévy v kořenových kanálcích a dalších prostorách zubu.

Že je váš zub pulpitidou ohrožený, nebo již dokonce nemoc probíhá, poznáme pomocí naší digitální zobrazovací techniky. I zub, který vás zatím nebolí, vám ošetříme preventivně, aby se bolestivý zánět neobjevil třeba během několika dalších měsíců.

Pokud se ve vašich ústech nachází dlouho neléčený kaz, mohou bakterie proniknout až do zubní dřeně

Včasnou endodontickou léčbou na naší renomované klinice se vyhnete bolestem a případné ztrátě zubu!

Pro kvalitnější ošetření používáme metodu strojové endodoncie

Pro rozšíření dutin a kanálků používáme metody, které se dělí na dvě skupiny – ruční a strojové. Nástroje pro ruční endodoncii se vyrábějí z kvalitní nerezové oceli, a proto není překvapivé, že pokrok zasáhl i tuto oblast.

Jakákoliv ruční metoda má totiž svá úskalí a nedostatky. Jde o to, že kořenové kanálky bývají málokdy rovné. Častěji jsou zvlněné a zároveň se mohou větvit. I když jsou naši lékaři zkušení, nemusí se jim vždy povést kanálek dokonale ošetřit, a proto v něm často, i přes jejich snahu, může zůstat menší množství nakažené tkáně. Ta pak může stát za vznikem nového zánětu.

Endodontický zákrok je časově náročný a některé složitější případy zaberou i 90 minut

Proto se svěřte do péče skutečných profesionálů a nechte se ošetřit v našem zubním centru

Nákladnější řešení znamená lépe odstraněné zánětlivé ložisko

Proto vám doporučujeme vyzkoušet naše strojové metody prováděné přístroji s elektrickými pohonnými jednotkami, které umožňují vyčistit kanálek kvalitněji. Zařízení jsou vyrobená ze slitin niklu a titanu. Jsou velmi ohebná, a tak bez problémů pronikají do všech záhybů kořenového kanálku.

Vybavení pro strojovou endodoncii je však výrazně dražší než ruční nástroje, a proto je také cena této procedury výrazně vyšší. Můžete si však být jisti, že zákrok bude opravdu kvalitně provedený a nebude jej třeba opakovat.

Čištění zubních kanálků a dutin ultrazvukem

Někdy je přístup k zubnímu kanálku velmi obtížný. Váš kanálek může být obklopený množstvím tvrdých zubních tkání, které je třeba odstranit velmi přesně a s minimálním dopadem na váš zub. Proto zub ošetříme ultrazvukem. Energie ultrazvuku, která je založená na vydávání vysokofrekvenčních pulsů, umožní rozrušit a odstranit tvrdé tkáně citlivě a přesně.

Po rozšíření kanálků a dutin přejdeme k promývání a dezinfekci. V této fázi ze zubu odstraníme zbytky tkání a drobné úlomky, které se vytvořily během procesu rozšiřování kanálků. Také se dezinfekcí zničí přítomné mikroorganismy. Ultrazvuk je důležitý i v případě opakovaného endodontického ošetření.

Rozhodujete-li se pro endodontické ošetření kořenových kanálků, vyzkoušejte naše moderní technologie

Zbavte se zánětu zubní dřeně jednou provždy!

Ke každému zubu přistupujeme individuálně

Při dezinfekci je třeba izolovat nemocný zub od zbytku ústní dutiny. K tomu slouží gumová blána „kofferdam“. Tuto bariérovou pomůcku používáme ze dvou důvodů. Za prvé ― při dezinfekci se používají agresivní dezinfekční roztoky. Pokud by se takový roztok dostal na sliznici ústní dutiny, mohlo by dojít k jejímu podráždění až poleptání. Za druhé ― kdyby se do právě vydezinfikovaného kanálku dostaly například sliny, celou proceduru by bylo třeba opakovat. Když už je kanálek rozšířený, promytý a vydezinfikovaný, přistoupíme k závěrečné etapě ― plombování.

Vyplnění ošetřeného kanálku plombou

Na závěr celého procesu váš kanálek a dutiny vyplníme plombou. Plombování zubů je možné provádět několika způsoby:

  • Pastou

Tato metoda je nejvíce rozšířena. Její podstata spočívá v tom, že kořenový kanálek zaplníme pastou, která ztvrdne. Metoda má dvě přednosti ― je rychlá a levná, ale upozorňujeme vás, že má i několik nedostatků. Povaha pasty neumožňuje rovnoměrně vyplnit celý prostor kanálku, a takto vytvořené plomby se proto mají tendenci časem rozpadat.

  • Inkorporací gutaperčových čepů (dvojrozměrné plombování)

Gutaperča je hmota povahou a vlastnostmi podobná kaučuku. Teplem měkne. Do kanálku vám zavedeme speciální nerozpadavé čepy a těsně je zaplombujeme.

  • Provedením výplně gutaperčou za tepla

Do kanálku zavedeme gutaperčový čep, který následně upevníme speciálním nahřátým nástrojem. Tak spolehlivě zaplníme všechny kanálky a jejich záhyby.

  • Plombováním nahřátou gutaperčou se speciálním nosičem

Používáme plastový základ pokrytý gutaperčou. Nosič, který nahřejeme ve speciální pícce, následně zavedeme do kanálku. Tlak vytvořený tvrdým základem způsobí, že gutaperča vyplní celý kanálek až do nejjemnějších záhybů, které potom nejsou viditelné ani na rentgenovém snímku.

Nepodceňujte drobné změny v okolí zubu

Investujte do vašeho zdraví – kvalitního ošetření vašich zubních kanálků!