Přepnout na kosmetologii

Implantologie

Umělá náhrada chybějícího kořene zubu

Online Objednání
Poslat dotaz

Implantologie, kterou naše klinika úspěšně provádí již několik let, je perspektivním a čím dál častěji poptávaným odvětvím současné stomatologie a protetiky. Ať už ztratíte zub kvůli vrozené vadě, vlivem úrazu, či jiného onemocnění (například paradentózy), tým našich odborníků pro vás nalezne optimální řešení.

Váš ztracený zubní kořen nahradíme implantací titanového šroubu do kostní tkáně a doplníme ho korunkou. Tak bude váš nový zub nejen maximálně funkční, ale i vysoce estetický. Nemusíte se obávat broušení sousedních zdravých zubů, jak tomu bývá v případě aplikace můstkových protéz.

Implantologie vyřeší váš problém se ztrátou zubu

Pokud dojde ke ztrátě více zubů, může být negativně ovlivněná řeč a zhoršuje se i zpracování potravy. Řešením, které se obvykle nabízí, jsou snímatelné zubní náhrady. Náhrady jsou buď částečné, anebo totální. Obyčejné protézy nebo můstky však ve většině případů nevypadají přirozeně a každodenní manipulace s nimi pro vás nemusí být pohodlná.

Díky implantátům nemusíme nahrazovat celý váš chrup. Stačí jich použít několik, na kterých potom bude držet snímatelná náhrada.

Implantací zubů zabezpečíme maximálně pevnou fixaci chrupu, přirozený vzhled zubů, správné rozložení zátěže při zpracování potravy a prakticky neomezenou dobu fungování implantátu.

Necítíte se se svými stávajícími protézami komfortně?

Objednejte se k nám na konzultaci a dozvíte se, že s našimi implantáty můžete opět prožívat pohodlí pevně usazených zubů.

Naše služby v oblasti dentální implantologie

Naše soukromá klinika vám nabízí profesionální tým lékařů, technické vybavení na úrovni doby a široký výběr kvalitních implantátů.

Používáme švýcarské implantáty ASTRA TECH, které jsou v současnosti považované za jedny z nejlepších při provádění dvouetapové i jednorázové (okamžité) implantace. Tyto implantáty mají speciální strukturu a je zde téměř stoprocentní pravděpodobnost, že je vaše tělo přijme. Díky širokému výběru velikostí a tvarů implantátů vyřeší naši zubaři i ty nejsložitější klinické případy.

Implantáty jsou stále dostupnější

Možná máte z minulosti stále zažitou představu, že implantace zubů vyžaduje vysoké finanční náklady. Na naší klinice navrhneme pro každého pacienta individuální postup implantace a možná budete překvapeni, že výsledná cena nebude příliš odlišná od ceny klasické zubní náhrady.

 

Nabízíme speciální zubní implantáty ASTRA TECH

Zubní implantáty ASTRA TECH se vyznačují téměř neomezenou životností. Jednorázová platba za naše implantáty je často levnější než celková cena snímatelných zubních náhrad v průběhu vašeho života. S takovými náhradami se pojí i další omezení, protože náhrady vyžadují opakované úpravy a dochází například k prodlevám při opravách opotřebovaných oblastí. Ortopedické konstrukce se také průměrně jednou za 10 let musí měnit.

Díky neustálému vývoji a novým technologiím se zubní implantáty stávají stále dostupnějšími

Navštivte naše centrum a přesvědčte se, že snímatelná protéza není jedinou možností, jak nahradit váš chybějící chrup.

Co vás čeká, rozhodnete-li se pro implantaci jednoho či více zubů

Ne všechny implantáty mohou sloužit celý život – jejich trvanlivost závisí nejen na správné aplikaci a profesionalitě lékaře implantologa, ale i na vašem zdraví. V našem centru posoudíme váš celkový stav a může se stát, že implantáty pro vás nebudou vhodnou volbou pokud:

  • Trpíte těžkou cukrovkou.
  • Máte alergii na titan (která se však vyskytuje jen velmi ojediněle).
  • Vyskytují se u vás poruchy imunity a krvetvorby.
  • V místě zákroku se nenachází dostatek kostní tkáně (v tomto případě však existují metody její augmentace).
  • Nemáte v pořádku játra nebo ledviny.
  • Užíváte dlouhodobě léky proti krevní srážlivosti.

Příprava na implantaci

Stejně jako u ostatních chirurgických zákroků je pro úspěšné provedení implantace nutná příprava. U pacientů bývá různě dlouhá, protože o úspěšném uchycení implantátu rozhoduje váš celkový zdravotní stav.

Naši lékaři s vámi celý postup zkonzultují a podrobně vyšetří stav vašich zubů a kostní tkáně. Veškerý chrup vám nejprve preventivně ošetříme. To znamená, že odstraníme případné zubní kazy, zahájíme léčbu periodontitidy nebo paradentózy a k procesu implantace přistoupíme až po vašem úplném vyléčení. Náš tým odborníků vám také vysvětlí nutnost dodržovat ústní hygienu a poučí vás o péči o vaše nové implantáty v prvních týdnech po jejich aplikaci.

Zubní implantáty představují dokonalé a dlouhodobé řešení

Získejte s nimi zpět váš perfektní úsměv!

Vlastní proces umístění implantátu

U nás můžete absolvovat dva základní postupy provedení dané procedury – klasickou a okamžitou (expres) implantaci.

Klasická implantace

V tomto případě se jedná o dvouetapovou aplikaci implantátů. Nejdříve v kostní tkáni chirurgicky připravíme lůžko pro implantát a potom do kosti upevníme titanový šroub se záslepkou. Ve druhé etapě se místo záslepky fixuje formovač dásně, následně opora korunky a nakonec korunka samotná. Klasická dvouetapová implantace je univerzálním postupem, který umožňuje doplnit zuby na jakémkoliv místě a v jakémkoliv počtu.

Okamžitá implantace

Expres implantaci provádíme ihned po extrakci zubu, takže v tomto případě není nutná úprava vzniklého lůžka, neboť šroub upevňujeme do zubního důlku a na něj fixujeme dočasnou korunku.

Samozřejmostí je tlumení bolesti nejen v průběhu samotného zákroku (místní znecitlivění nebo celková anestézie), ale také po něm, kdy vám předepíšeme účinná analgetika.

Etapy a doba trvání implantace

Doba trvání procedury implantace závisí především na vybraném postupu – dvouetapovém či okamžitém. Dvouetapová implantace vyžaduje delší čas, protože před fixací korunky je nutné, aby úspěšně proběhlo hojení a přijetí implantátu tělem. Celý tento proces trvá průměrně 3 až 6 měsíců a je ovlivněný také tím, zda budeme provádět transplantaci či doplnění kosti (osteoplastiku). Rozhodují i individuální zvláštnosti pacienta.

Při okamžité (expres) implantaci aplikujeme implantát zároveň s dočasnou korunkou během jedné návštěvy a dále počkáte jen na zhotovení stálé korunky.

Pokud některou část vašeho chrupu již nelze zachránit a nespokojíte se s běžnou náhradou, pak volte revoluční titanové implantáty

Žijte dál jako s vlastními zuby!