Přepnout na kosmetologii

Lečba zubů

Nejlepší Stomatologie v Praze

Online Objednání
Poslat dotaz

Léčba zubů – nejlepší stomatologie v Praze

Možnosti současné stomatologie, jichž využívá naše klinika, umožňují řešit komplikované problémy poškození zubů bez nutnosti jejich odstranění. Často se k nám pacienti přicházejí léčit v pokročilém stádiu zubního kazu nebo se silnými bolestmi, a proto léčení zubů (zvláště s průnikem do kořenového systému) vždy provádíme za použití nejefektivnějších anestetik. Díky široké nabídce plombovacího materiálu je možné provádět kvalifikované léčení zubů až k úplnému obnovení jejich původního tvaru a plnění základních funkcí. Tudíž jsme schopni restaurovat zuby ve stadiu, kdy ještě není nutné aplikovat korunky, můstky či implantáty.

Při návštěvě stomatologické kliniky nejdříve lékař vyslechne, co pacienta trápí, poté provede prohlídku a vyhodnotí stav postiženého zubu či zubů. Pokud je napadení hluboké, dělá se rentgenový snímek a teprve potom se stanovuje způsob řešení daného problému. V počátečních stádiích zubního kazu je možné vyhnout se odstranění nervu a kvalitně zaplombovat zub, aby získal původní podobu a plnohodnotně plnil své žvýkací funkce. Silné bolesti většinou svědčí o zánětu nervu, a proto se během léčení provede jeho odstranění s následnou přípravou a plombováním kořenových kanálků. To již patří do oblasti endodoncie, kterou perfektně ovládají naši odborníci.

Specialisté kliniky se neomezují jen na nezbytné procedury léčení poškozených zubů. Kupříkladu v případě většího zasažení kazem vám stomatolog jistě doporučí aplikaci čepu a korunky, neboť v těchto případech se mohou i kvalitní plomby dostatečně rychle rozpadnout či vypadnout. Pokud se obnovení zubu uskutečňované v rámci praktického léčení již jeví jako neefektivní, potom vás stomatolog pošle k zubnímu ortopedovi, který se zabývá rekonstrukcí zubů a zubními náhradami. Naši lékaři také pečlivě zkontrolují stav dásní, neboť některé zubní potíže bývají způsobeny dostatečně rozšířenými onemocněními, jako zánětem dásní a paradentózou. Pokud jde o onemocnění dásní, o kterém pacient ani nemusí vědět, naši odborníci provedou moderní kvalifikované léčení, aby se předešlo rozšíření infekce a dalším komplikacím.

Na naší klinice používáme kromě špičkového zařízení
německé společnosti Sirona následující přístroje:

Multifunkční endodontický mikromotor s integrovaným apexlokátorem. Tento přístroj umožňuje efektivně opracovávat zubní kanálky a operativně provádět preparaci. Zároveň umožňuje měřit délku kanálků a opracovávat je. Při použití RECIPROC.GOLD se významně snižuje riziko komplikací po ošetření kanálků díky jejich inovativnímu opracování do kuželovitého tvaru a léčivým výplachům

Endodontický motor Reciproc.GOLD patří k sérii nikl-titanových (NiTi) nástrojů, které jsou efektivnější než obvyklé ocelové nástroje. Bylo to dokázáno mnoha výzkumy i zubní praxí.