Přepnout na kosmetologii

Ortodoncie

Léčba pomocí rovnátek

Online Objednání
Poslat dotaz

Ortodoncie je u pacientů mírně obávaným, ale v současné době čím dál potřebnějším oborem. Na naší soukromé ortodontické klinice dokážeme napravit to, co se přírodě nepovedlo. Svěřte se do naší odborné péče a my vám navrhneme nejvhodnější ortodontickou léčbu, která spolehlivě a hlavně natrvalo odstraní vaše nedostatky.

Ať už vás trápí složitější vada skusu, nebo jen ne zcela ideální postavení jednotlivých zubů, pomohou vám rovnátka, jejichž konstrukci navrhnou na míru naši specialisté. Rovnátka zaručují efektivní řešení vašich problémů se zuby. Díky rovnému chrupu získáte nejen dokonalý úsměv, ale zlepší se i vaše celkové zdraví.

Moderní fixní aparáty jsou jen málo nápadné, a proto výrazněji neomezí váš navyklý způsob života a během požadované doby působení, která je u každého pacienta individuální, upraví chrup do žádaného postavení.

Ortodoncie a rovnátka ― to nejsou jen kosmetické úpravy

Nabízíme vám úpravu skusu nejmodernějšími metodami. Ceníky za jednotlivé úkony a materiály jsou k nahlédnutí na recepci. Pacienti, kteří absolvují ortodontické léčení na naší klinice, se efektivně a často i rychle zbaví nesprávného skusu a defektů v postavení zubů. Investovaného času ani financí rozhodně nelitují.

Nemůžete za to, jakými zuby vás obdařila příroda

Můžete však za to, že vaše problémy nijak neřešíte!
Přijďte k nám a přesvědčte se, že cesta k dokonalému úsměvu je snadnější než si myslíte.

Uvítáme vás na naší velké ortodontické klinice s individuálním přístupem ke každému

Naši ortodontisté si umí poradit s léčbou různého stupně postižení chrupu. Úpravu skusu provádíme pomocí fixních rovnátek nejmodernějších konstrukcí. Cena léčby závisí na typu a délce léčby vašeho defektu a na druhu ortodontického aparátu. Celkové náklady určuje zejména materiál, ze kterého jsou rovnátka vyrobená.

Nejlepší ortodontický tým je ten, který je pro vás partnerem

V průběhu léčby s vámi budeme celý postup konzultovat. Ke každému případu přistupujeme zcela individuálně. Nabízíme možnost poradit se s opravdu širokým týmem odborníků na ortodoncii. Dokážeme vyrovnat zuby i v případě zdánlivě neřešitelných ortodontických vad.

Chrup jako určující prvek obličeje

Úprava skusu není jen estetická záležitost, ale pomáhá také zbavit se nejrůznějších komplikací provázaných se stomatologií. Defekty v postavení čelistí nebo jednotlivých zubů vedou například k deformaci obličejových rysů, vadám vyslovování a zhoršení žvýkacích funkcí. Nesprávné zpracování potravy může mít nepříznivý vliv na zažívání.

Stěsnané či překřížené zuby nebývá také možné dokonale vyčistit, a proto se na nich častěji usazuje zubní plak, což vede k jejich zvýšené kazivosti. Úpravu skusu sice doporučujeme provádět raději v mládí, nicméně metodami moderní ortodoncie dokážeme úspěšně řešit otázku korekce vad zubů a skusu i u dospělých.

Nedokonalost v postavení chrupu není jen estetickou, ale i zdravotní komplikací

Proto léčbu rovnátky neodkládejte!
U našich specialistů se setkáte se vstřícným a individuálním přístupem.

Z jakých druhů rovnátek můžete vybírat

Rovnátka, která používáme, se dělí podle typu a hlavně materiálu, z něhož jsou vyrobeny zámky.
Dalšími součástmi rovnátek jsou kroužky, které se lepí na stoličky, ligatury a drátěné oblouky.
Nejdostupnější jsou rovnátka kovová, která jsou však nejvíce viditelná. Dlouho populární rovnátka s keramickými zámky již dnes přenechávají své místo modernějším systémům.

Rovnátka ORMCO DAMON

Naše ortodoncie nabízí diskrétní a velmi nenápadná rovnátka firmy ORMCO DAMON, která se napevno fixují k povrchu zubů. Jsou vhodná pro léčbu vadného skusu, která bude trvat delší dobu. Tato rovnátka upřednostňují dospělí pacienti, neboť jejich konstrukce je na zubech jen málo viditelná.

Fixní safírová

Safírová rovnátka s téměř neviditelnými zámky doporučujeme pacientům, jejichž chrup nevykazuje projevy nažloutnutí, neboť by na nich byla rozpoznatelnější. Pacienti si na aparát rychle zvykají, avšak léčení trvá delší dobu.

Lingvální ― na zadní straně zubů

Další variantou jsou „neviditelná“ lingvální rovnátka. Jsou vhodná pro dospělé pacienty včetně těch se silně zkřivenými zuby. Konstrukce je upevněná z vnitřní strany zubů, a díky tomu není vidět. Zpočátku může být pozorováno lehké narušení vyslovování nebo podráždění jazyka. Tyto projevy se však poměrně rychle normalizují.

Na zahájení ortodontické léčby není nikdy pozdě.

S našimi specialisty z oboru stomatologie vám dokážeme, že cesta ke krásnému úsměvu nemusí být trnitá. Srovnaný chrup zlepší váš zdravotní stav a zvýší vaše sebevědomí. Dokážeme vám, že se není třeba obávat moderní ortodoncie.

Včasnou léčbou rovnátky předejdete problémům s chrupem v budoucnosti

Na naší klinice zjistíte, že se zuby dají vyrovnat v každém věku!