Přepnout na kosmetologii

Preventivní prohlídka

Problémům můžete předejít

Online Objednání
Poslat dotaz

Preventivní prohlídky u zubaře jsou nezbytnou podmínkou zachování zdraví vaší ústní dutiny a správné a dlouhodobé funkce chrupu. Zdravým lidem doporučujeme prohlídku absolvovat přibližně jednou za půl roku. Návštěvu zubní ordinace není radno odkládat, i když se vám na první pohled zdá, že žádným problémem netrpíte. Bolest a jiné komplikace zpravidla přichází až v závěrečné fázi většiny onemocnění.

Tým našich stomatologů má díky moderní technice, kterou jsou vybaveny ordinace našeho zubního centra, možnost včas objevit veškeré, zpočátku nenápadné, změny ve vašich ústech. Tak vám pomůžeme předejít různým onemocněním a potížím, jejichž léčba může být později komplikovanější, nebo dokonce nemožná.

Preventivní prohlídkou u zubaře ušetříte čas i peníze

Zákroky moderní stomatologie včetně toho nejběžnějšího ― odstranění zubního kazu ― jsou dnes relativně komfortní a bezbolestné. Přesto stále zůstávají nevítaným zásahem do organismu, kterému je lépe se vyhnout. Zároveň rekonstrukce zubů dnes spadá spíše do oblasti estetické medicíny, a proto mnohé procedury nejsou hrazeny ze zdravotního pojištění. Vy tak do nich musíte investovat nejen peníze, ale hlavně váš čas.

Docházejte ke svému zubaři preventivně každých 6 měsíců!

Léčba rozvinutého onemocnění je náročná nejen finančně, ale i časově.
Náš tým zkušených stomatologů vám pomůže a poradí, jak si udržovat zdravý chrup!

Zubaři preventivní prohlídkou zjistí kompletní stav vaší ústní dutiny

Před samotným vyšetření provedeme takzvanou anamnézu. Na základě snímků získaných rentgenem a dalších údajů o vašem zdraví, obdržíme souhrn informací o celkovém stavu vaší ústní dutiny.

Neváhejte a svěřte se našim lékařům s proběhlými nebo aktuálně probíhajícími onemocněními a genetickou zátěží. Čím názornější obraz o vašem zdravotním stavu získáme, tím bude snadnější odhalit pravou příčinu vašich potíží a bude možné je úspěšně vyléčit.

Co bývá nejčastější příčinou problémů s chrupem

Na naší klinice ošetřujeme nejčastěji zubní kaz a různé stupně paradentózy. Obě onemocnění, pokud nejsou včas léčená, mohou vést až ke ztrátě jednoho nebo více zubů. Proto vám doporučujeme zejména:

  • Trvale udržovat dokonalou čistotu dutiny ústní: naši specialisté vás rádi poučí o možnostech domácí dentální hygieny a doporučí příslušné pomůcky.
  • Omezit alkohol, nekouřit a vyhýbat se nadměrnému množství sladkostí, ale i stresu nebo nedostatku spánku
  • V pravidelných intervalech navštěvovat ordinaci dentální hygieny
  • Důvěřovat našim odborníkům: neváhejte se nám svěřit i s tím nejmenším problémem, byť se vám může zdát banální.

Preventivní návštěva naší zubní ordinace je rychlá a bezbolestná!

Objednejte se na prohlídku k našim zkušeným specialistům, jejichž pozornosti neunikne ani ten nejmenší kaz.

Co vás čeká při preventivní stomatologické prohlídce

Důležitou součástí preventivní prohlídky je provedení rentgenu Bite-wing, který ukáže podrobný obraz žvýkací části ústní dutiny a odhalí skryté kazy, které lékař okem nezachytí. Pravý a levý rentgen umožní odhalit i kazy mezizubní, zubní kámen či počáteční stádium paradentózy. Takový snímek vám provedeme obvykle jednou za rok.
 
Následně lékař pohledem a speciálními nástroji, jako jsou například intraorální kamery, zhodnotí stav sliznic, slinných žláz, množství slin, povrch jazyka, lymfatické uzliny a způsob otevírání čelistí. Ověří, zda se u vás nevyskytuje některá vada skusu nebo jiná ortodontické anomálie. Stomatologie je obor se širokým záběrem, a tak se může stát, že vám naši zubní lékaři doporučí absolvovat ortodontickou léčbu, která má za cíl napravit stávající nevhodné postavení chrupu.

Důležitou součástí preventivní prohlídky je také kontrola dásní, jejich krvácivost, citlivost zubů a stupeň odhalování krčků. Poté vám zkontrolujeme zuby samotné. Lékař zhodnotí pigmentaci chrupu a množství přítomného zubního kamene, který vám odstraníme buď hned, nebo v případě masivní expanze vám doporučíme návštěvu profesionální dentální hygienistky. Dále zkontrolujeme stav starých plomb a dříve provedených stomatochirurgických výkonů či implantátů.

Preventivní zubní prohlídka již dávno není nepříjemná a bolestivá záležitost

Neodkládejte ji a domluvte si co nejdříve termín v našem zubním centru!

Nové zobrazovací techniky ve službách preventivní péče o chrup

Užitečným nástrojem pro řešení veškerých vašich současných i budoucích problémů se zuby je panoramatický snímek (ortopantomogram ― OPG), který provádíme především u nových pacientů.

Díky OPG naši stomatologové získají přehled o celkovém stavu ústní dutiny. Odhalí mrtvé zuby a zuby, které jsou retinované. To znamená, že se zcela neprořezaly, a nemohou tak plnit svoji funkci. Nejčastěji se jedná o zuby moudrosti (známé jako osmičky). Za základě OPG snímku lékař rozhodne o vašem dalším ošetření.

Preventivní zubní prohlídka odhalí i počátky vážných nemocí

Naši odborníci pohlížejí na ústní dutinu jako na celek, který tvoří chrup samotný, dásně, jazyk, měkké a tvrdé patro a další sliznice. Rentgen, který je nedílnou součástí zubní prohlídky, slouží také k odhalení veškerých změn ve vašich ústech. Moderní rentgeny a ohebné intraorální kamery zobrazí každý detail. Zachytí různé cysty nebo nádory kostí. Preventivní návštěva stomatologa často dokáže odhalit zhoubné bujení v jeho počátku, a slouží tak i jako účinná prevence rakoviny.
 

Nebojte se kontroly u zubaře

Do naší ordinace pravděpodobně zavítáte častěji, pokud již trpíte nějakým onemocněním, například paradentózou. Více prohlídek během roku doporučujeme i ženám v období těhotenství, nemocným cukrovkou nebo lidem, kteří prodělali vážné infekční onemocnění. Nejlepší je, když se po skončení prohlídky rovnou domluvíte na další termín.

Vaše ústa, to nejsou jenom zuby!

Nezdravý životní styl nebo jiná onemocnění se projeví na stavu celé ústní dutiny.
Navštivte proto včas naše odborníky na naší soukromé stomatologické klinice v Praze!