Přepnout na kosmetologii

Dentální hygiena

Ústní hygiena není jen čištění zubů

Online Objednání
Poslat dotaz

Profesionální dentální hygiena je důležitou a nezbytnou součástí nejen jakéhokoliv stomatologického léčení, ale i celkové péče o zuby a dásně. V současné době nabírá dentální hygiena na významu, kdy se osvědčila jako nejúčinnější metoda pro dosažení dlouhodobého zdraví ústní dutiny. Jedná se o nezbytnou nadstavbu běžné dentální hygieny, kterou denně provádí s naprostou samozřejmostí každý z nás.

Takováto rutinní péče ale není schopna nahradit péči profesionální. Příkladem může být usazování zubního plaku v těžko přístupných mezizubních prostorech. Špatný zdravotní stav ústní dutiny pak souvisí i s dalšími vážnými zdravotními problémy lidského organismu. Z tohoto důvodu doporučujeme podstupovat profesionální hygienu minimálně dvakrát za rok.

Na naší klinice stomatologie na Praze 3 vám proto nabízíme účinný způsob, jak nepodcenit ústní hygienu a neohrozit své zdraví. Již po první návštěvě můžete očekávat viditelné výsledky.

Dentální hygiena jako účinná zábrana vzniku stomatologických onemocnění

Procedura spočívá v odstranění zubního plaku, který se na zubech hromadí z různých příčin. Nedostatečná každodenní hygiena, silný čaj, káva a kouření způsobují tvoření plaku a zubního kamene. Bakterie negativně působí na zuby a dásně, a pokud se tomu nevěnuje potřebná pozornost, mohou se stát příčinou různých stomatologických onemocnění.

Po usazení zubního plaku vzniká následně zubní kámen, který pak způsobuje změnu barvy chrupu a může vyvolat zánětlivost a krvácení či paradontózu. V kritických případech může dojít i k celkovému poškození závěsného aparátu zubu. Nejedná se tedy pouze o estetický problém.

Trápí-li vás zápach z úst, krvácení dásní či opakované vytváření zubního kamene, jde o známku nedokonale prováděné dentální hygieny

Navštivte naše odborníky a zbavte se těchto nepříjemných projevů!

Profesionální zubní hygiena – Šetrné ošetření, viditelný výsledek a prevence

První ošetření začínáme vyšetřením měkkých tkání ústní dutiny. Důraz klademe zejména na místa s vyšší náchylností ke tvorbě zubního kazu a plaku. Naši odborníci vám následně vysvětlí podstatu a původ případného onemocnění. Jakýkoliv další zákrok a jeho varianty s vámi blíže prodiskutujeme. Budete si tak vždy jisti tím, že rozhodnutí dentálního hygienika je pro Vás to nejlepší.

Moderní postupy pro ten nejlepší výsledek

Naši odborníci na paradontózu a ústní hygienu poskytují profesionální dentální hygienu jak preventivně, tak i léčebně pomocí certifikovaných evropských metod. Zakládáme si na užívání jen těch nejmodernějších postupů a technologií. Můžete si tak být jisti vždy tou nejvyšší možnou účinností. V současné době považujeme za nejefektivnější způsob odstranění zubního kamene použití ultrazvukového přístroje, ručních nástrojů a přístroje Air Flow.

Zkušení dentální hygienisté a moderní metody

Provádíme zcela bezbolestnou proceduru, jež nepoškozuje zubní sklovinu a má nejen preventivní účinek, ale také navrací zubům jejich přirozenou barvu. Metoda Air Flow představuje revoluční způsob kosmetického odstranění tmavých pigmentů z povrchu zubů a šetrnou likvidaci nánosu zubního plaku pomocí speciálních zrnek ve vodním spreji.

Ty se v ústní dutině následně přirozeně rozloží. Jednou z výhod této procedury je i účinné čištění jinak těžko dostupných mezizubních prostor. Zuby jsou po ošetření hladké, bílé a přirozeně atraktivní.

Zachovejte účinek po maximální dobu

Po našem profesionálním čištění jsou zuby pokryty ochrannými laky, které snižují citlivost skloviny a zamezují tvoření a hromadění bakterií na zubech. Po provedení profesionální hygieny je efekt zachován na několik měsíců.

Připadají vám štětiny zubního kartáčku příliš tvrdé a dráždí vaše dásně?

Neužíváte mezizubní kartáček, protože si nejste jednoduše jisti jak na to?
Zavítejte mezi naše odborníky a nechte se poučit o základních technikách dentální hygieny!

Příčina nezdravého chrupu

Lidé se často diví, že jejich zuby či dásně nejsou zdravé, ačkoliv jim věnují pravidelnou péči. Dochází k vytváření zubních kazů, zvýšené citlivosti zubní skloviny a krvácení dásní. Většinou je na vině nedobrá technika čištění ústní dutiny, zejména pak mezizubních prostorů. Dalším z projevů nedostatečné péče může být nepříjemný zápach z úst. Neriskujte a nechte se tedy poučit našimi odborníky a zachovejte si stále trvající úsměv.

Nácvik péče

Námi poskytovaná dentální hygiena není jen o ošetření profesionály, ale zahrnuje i nácvik efektivní běžné ústní hygieny, kdy se vám budou věnovat naši profesionální dentální hygienici. Díky informacím a instruktážím, které od nás obdržíte, budete schopni o svůj chrup správně pečovat a výrazně tím snížíte celou řadu zdravotních rizik.

S naprostou samozřejmostí předáváme základní návyky dentální hygieny i dětským pacientům, kteří jsou na naší klinice vřele vítaní. Pochopitelně jim potřebné informace sdělíme s potřebnou trpělivostí a co nejvíce poutavou formou. Dobré návyky v oblasti zubní péče nezískáte bez profesionální pomoci. Nezapomeňte tedy i na své potomky.

Přijatelné ceny

Krom špičkové péče o své klienty klademe důraz také na cenovou dostupnost veškerých zákroků v rámci dentální hygieny. Můžete si tak být jisti, že po finanční stránce vám vyjdeme vstříc stejně jako po té profesní. Věříme, že krásné a zdravé zuby si zaslouží každý z nás.

Služby k vaší spokojenosti

Důraz klademe na individuální a citlivý přístup ke klientovi a na kvalitní komunikaci. K dispozici vám bude profesionální tým dentálních hygieniků připravených maximálně vyjít vstříc vašim potřebám. Klientům se samozřejmostí nabízíme konzultace, vysvětlení odborných postupů a doporučení vhodných přípravků pro péči o ústní dutinu.

Nemalý význam přikládáme výběru ideálního zubního kartáčku, a stejně tak i volbě správné velikosti mezizubních kartáčků i vhodné zubní niti. Garantujeme naprostou bezbolestnost všech zákroků.

Staňte se naším klientem a předejděte celé řadě komplikací, jako je zubní kaz či zánět dásní

Nezahrávejte si s vaším zdravím! Vaše zuby vám budou vděčné