Přepnout na kosmetologii

parodontologie

Zachování a léčba závěsného aparátu zubu

Online Objednání
Poslat dotaz

Parodontologie je obor, ve kterém se specializujeme na léčbu nemocí souvisejících s dásněmi ― zejména paradentózu. Paradentóza je závažný problém dutiny ústní s dalšími možnými následky na vaše celkové zdraví, které se proto nevyplatí podceňovat. Naše klinika poskytuje dlouhodobou a systematickou podporu, jejíž součástí je prevence i léčba již vzniklého onemocnění.

Parodontologie ― kdy je čas na návštěvu našeho centra

Návštěvu naše zubního specialisty vám doporučujeme, trpíte-li některým z následujících příznaků:

  • Zarudnutím, krvácivostí a otoky dásní
  • Zvýšenou citlivostí zubů
  • Tvorbou mezizubních váčků
  • Obnažováním zubních krčků
  • Jinými příznaky zánětlivých procesů tkání v okolí zubů
  • Vikláním zubů

Rizika zánětu dásní

Paradentóza je hned po zubním kazu nejčastějším onemocněním, které řeší současná stomatologie. Neléčená paradentóza může vést až ke ztrátě jednoho nebo více zubů. Zažíváte-li jakékoliv nepříjemné pocity na vašich dásních, obraťte se na nás a my vám pomůžeme následkům předejít. Tým našich zkušených zubních lékařů dokáže proces paradentózy zcela zastavit.

Zdravé dásně jsou hlavním předpokladem zdravého chrupu

Zpozorujete-li jejich jakékoliv nežádoucí změny, neváhejte a kontaktujte naše odborníky!
Paradentóza je onemocnění, které se dá léčit!

Příčiny paradentózy

Hlavní příčinou zánětu dásní předcházejícího paradentóze jsou toxiny, které uvolňují bakterie hromadící se na zubech. Celý proces urychluje nedostatečná ústní hygiena, kdy k růstu mikroorganismů významně přispívají zbytky jídla (onemocnění výrazně urychluje nevhodná skladba stravy). Vše dohromady je také příčinou zubního kamene.

Zánět způsobený bakteriemi má negativní vliv na závěsný aparát zubu (paradont) a může se rozvíjet i několik let. Pokud mu nevěnujete pozornost v počátečním stádiu, pak může přejít do chronického stavu. To už ovšem bakterie neškodí jen vaší ústní dutině, ale mohou se rozšířit do celého organismu a způsobit například onemocnění srdce nebo ledvin.

Co paradentóze předchází

Počáteční stádium paradentózy ― zánět dásní (gingivitida) je rozšířené onemocnění, kterým trpí až 80 % dospělých. Hlavní příčinou je nedbale prováděná ústní hygiena i nedostatek vitamínů ve stravě. Časem vlivem zánětu vznikají zubní váčky a zánětlivý proces zasahuje i kostní tkáň v okolí zubu.

Následující příznaky pacienti často přehlížejí. Zbystřete však, pokud se u vás projeví

  • zápach z úst
  • nepříjemné pocity při čištění zubů a příjmu potravy
  • krvácivost dásní

Jak vám můžeme pomoci při onemocnění paradentózou

Onemocnění dásní vyžadují stálou péči kvalifikovaného parodontologa, pravidelnou profesionální hygienu ústní dutiny a pečlivé domácí ošetřování zubů a dásní.

V počátečním stádiu paradentózy vám odstraníme ultrazvukem zubní kámen a při závažnějších formách onemocnění bude třeba léčit váčky mezi zuby pomocí antibiotik.

Při sklonech k onemocnění dásní vám radíme pravidelně navštěvovat parodontologa a provádět preventivní ošetření dvakrát až třikrát za rok. Naši odborníci na paradentózu diagnostikují stádium postižení a provedou ošetření dásní moderními neinvazivními metodami nebo mikrochirurgickými zásahy. Poučíme vás také o správné péči o ústní dutinu.

Pokud vás trápí zánět dásní a léčbu oddalujete, může se postupně proměnit ve vážné onemocnění ― paradentózu

Paradentóza zpočátku nebolí. Proto nečekejte, navštivte naši ordinaci, a řešte problém v jeho zárodku!

Prevence jako základ zdravých zubů

Záněty dásní, které mohou vést ke ztrátě zdravých zubů, mnohdy dlouho probíhají skrytě. Věnujte proto vaší ústní dutině pozornost. Doporučujeme vám pravidelné preventivní prohlídky a provádění profesionální ústní hygieny. Ve složitějších případech stanovíme způsob vašeho dalšího zákroku. Našim pacientům však hlavně radíme, že je mnohem jednodušší paradentóze předcházet, než ji léčit.