Přepnout na kosmetologii

stomatochirurgie

Stomatochirurgické zákroky

Online Objednání
Poslat dotaz

Stomatochirurgická medicína disponuje mnoha postupy a metodami, jak odstranit zub, který již nelze zachránit. Na naší stomatochirurgické klinice zaměstnáváme zkušené odborníky a nabízíme ošetření pomocí kvalitních přístrojů a moderních technologií.

Rozhodnete-li se absolvovat jakýkoliv zákrok zubní chirurgie právě u nás, můžeme vás ujistit, že veškeré vaše obavy z bolesti a nepříjemných pocitů jsou úplně zbytečné.

Stomatochirurgie nespočívá jen v extrakcích chrupu

Stomatochirurgie není zdaleka jen o trhání zubů. Provádíme i mnoho chirurgických operací v ústní dutině z preventivních nebo z estetických důvodů.

Nabízíme vám následující zákroky:

  • Různé lalokové operace, což jsou metody, pomocí kterých vám dokážeme překrýt obnažený zubní krček.
  • Metodu Sinus-lift, kdy speciálním postupem zvětšíme objem kosti v čelisti tak, aby bylo možné usadit například nový implantát.
  • Další remodelace kostní tkáně pro následné výkony v implantologii
  • Plastiky uzdiček a přední části ústní dutiny
  • Operativní odstranění cyst a granulomů
  • Konzervační výkony, které mají za cíl co nejdéle udržet váš zub na jeho původním místě. Jedním z nich je například resekce kořenového hrotu.
  • Extrakce zubů včetně zubů moudrosti
  • A mnoho dalších specializovaných výkonů…
Stomatochirurgie Salius Stomatologie

Doporučil vám váš zubní lékař preventivní extrakci nebo odstranění již postiženého zubu?

Objednejte se k nám na naši soukromou kliniku, kde se o vás postará tým zkušených zubních chirurgů!

Postupy moderní zubní chirurgie jsou čím dál šetrnější s kratší dobou rekonvalescence

Stomatologie se v poslední době stává velice specializovaným odvětvím. Zejména dříve obávaná zubní chirurgie urazila velký kus cesty. Doba, kdy se doporučovala extrakce zubu při prvních příznacích zánětu zubu nebo jeho okolí a samotný proces představoval bolestivou akci s nejistým výsledkem a dlouhou dobou léčení, je naštěstí dávno pryč.

Naše chirurgické výkony zlepšují zdraví dutiny ústní, od kterého se často odvíjí vaše celková tělesná kondice. Nezanedbatelné je i estetické hledisko. Pomocí profesionálně provedených zákroků vyřešíme akutní situaci nebo vaši ústní dutinu připravíme pro další, například implantologické operace, vedoucí ke zkrášlení vašeho úsměvu.

Kdy přichází na řadu

Díky mnohaletým zkušenostem našich zubních chirurgů dosahujeme těch nejlepších výsledků. Přes zdánlivě neomezené možnosti poznání dnešní stomatologie a schopnosti našich lékařů se někdy stane, že se není možné vyhnout odstranění zubu.

Velmi častým zákrokem bývá extrakce zubů moudrosti. Provádíme ji z důvodu různých nepříjemných klinických příznaků či anatomických zvláštností, a často také preventivně.

U takzvaných zubů moudrosti je doporučovaná preventivní extrakce

Podstupte zákrok v našem centru beze strachu ze zbytečné bolesti, rozsáhlých následků a dlouhé rekonvalescence

Třetí stoličky jako zuby moudrosti

Zub moudrosti je výraz pro stálou třetí stoličku (osmičku), která začíná růst až v dospělosti, zpravidla po 20. roce života. Naprostá většina pacientů však zuby moudrosti nepotřebuje a ani pro ně nemá v čelisti dostatek místa. Žvýkání tuhé a tvrdé potravy si zkrátka odvykáme, a proto se naše čelist stává menší a subtilnější.

Samotné prořezávání osmiček bývá nepříjemné a může přinášet různé komplikace, jako jsou záněty tkání v okolí zubu nebo trojklanného nervu.

Kdy pro vás osmičky představují riziko

Velmi často je zub moudrosti rudimentární, deformovaný, nebo dokonce vybočený. Mnohdy se opírá o sousední sedmičku. Vyvíjí tak nepřiměřený tlak na ostatní chrup a znesnadňuje čištění ústní dutiny. Někdy se dokonce rozpadá, a stává se tak příčinou zánětlivého procesu.

V takových případech doporučujeme preventivní odstranění zubu moudrosti a výkony tohoto typu provádí naše stomatochirurgie na vysoké úrovni. Ošetření, byť komplikovaného, se není třeba obávat. Pomocí moderních rentgenů přesně identifikujeme polohu osmičky i okolních nervů tak, aby operace byla co nejméně invazivní.

Účinné tlumení bolesti

Zubní operace různého stupně složitosti provádíme s lokálním umrtvením a pro pacienty s nepřekonatelným strachem ze samotného ošetření i injekčního vpichu pod vlivem účinků „rajského plynu“.

Trhání zubů provádíme pouze tehdy, když neexistuje jiná možnost, jak váš zub vyléčit.

Potom se snažíme, abychom každou extrakci provedli rychle a s minimálním traumatizujícím dopadem.

Moderní zubní chirurgie je šetrná a téměř bezbolestná

Proto problémy s chrupem neodkládejte a navštivte naši kliniku!